اسپیس فریم چیست؟

بهتر است بدانید اسپیس فریم یک نوع سازه بوده که می توان از آن برای فضاهای داخلی و بیرونی و برای هر موقعیتی استفاده کرد. این نوع سازه ها یکی از متداول ترین و کاربردی ترین ابزارها جهت ساخت انواع بازارهای سرپوشیده و نمایشگاه ها به شمار می آیند.

برای پاسخ به این سوال که اسپیس فریم چیست؟ بهتر است بدانید اسپیس ها نوع سازه با شکل هندسی منظمی بوده که به صورت متحد و منظم به یکدیگر وصل شده و در کنار یکدیگر قرار می گیرند. اسپیس ها از زیبایی و تنوع پذیری بالایی نسبت به داربست برخوردار می باشد. این نوع سازه درقطعات متفاوتی تولید و به بازار عرضه شده است. در ضمن این سازه به دلیل داشتن قابلیت ها و ویژگی های خاص توانسته جایگاه مهم و برجسته ای را در صنایع غرفه سازی به خود اختصاص دهد. به نوعی می توان گفت این سازه ها یک نوع قالب های هندسی منظمی هستند که به صورت یکپارچه و منظم در کنار یکدیگر قرار می گیرند. این سازه ها به دلیل همچنین ساختار هندسی که دارند وزن خود را در تمام قسمت های مختلف زمین وارد می کنند، از اینرو این ویژگی باعث محکم شدن سازه ها می شود. لازم به ذکر است این سازه ها از لوله‌ های فلزی و  مفتول یا لوله تشکیل شده است. همچنین برای ساخت این سازه از روش مولکولی استفاده شده تا سازه علاوه بر اینکه وزن سبکی داشته باشد از استحکام و مقاومت لازم نیز برخوردار باشد.

کاربرد های اسپیس فریم در مراکز نمایشگاهی چیست؟

در ادامه پاسخ به سوال اسپیس فریم چیست؟ بهتر است بدانید اسپیس فریم یا داربست نمایشگاهی بهترین گزینه جهت اجرای غرفه های نمایشگاهی دائم یا موقت به شمار می آید. در واقع این نوع سازه ها برای عملکردهای مشابه در فضاهای باز و بسته طراحی و ساخته شده اند. این سیستم ها با ایجاد فضاهای نیمه پوشیده و کاملاً پوشیده به بهترین شکل و در کوتاه ترین زمان نیازهای کاربران را برآورده می سازند. به جرات می توان گفت این نوع سازه ها بهترین، مقرون به صرفه ترین و سریع ترین سیستم های ساختاری برای غرفه های نمایشگاهی به شمار می آیند. همچنین این نوع سیستم ها را می توان در اشکال، ابعاد و طرح های مختلف اجرا کرد.

بهتر است بدانید محبوبیت اسپیس فریم ها جهت ایجاد غرفه های موقت و نمایشگاه ها روز به روز در حال گسترش و افزایش می باشد. این نوع سازه ها چارچوبی ایده آل جهت اماکن تفریحی و غرفه های نمایشگاهی به شمار می آیند، زیرا این سازه ها از اتصالات بسیار قوی و راحت پشتیبانی می کنند. همچنین این سازه ها با ظاهری زیبا و تنوع گسترده بهترین گزینه جهت ایجاد غرفه در نمایشگاه ها به شمار می آیند. لازم به ذکر است برای اجاره و یا خرید اسپیس ها پیدا کردن یک تولید کننده نمایشگاهی معتبر و نام آشنا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. همچنین در صورتی که قصد برگزاری نمایشگاه های چند روزه را دارید اجاره این نوع سازه ها به صرفه تر است.

 

نحوه نصب اسپیس فریم

در ادامه پاسخ به سوال اسپیس فریم چیست؟ نصب اسپیس فریم یا داربست نمایشگاهی باید به صورت اصولی و ماهرانه صورت بگیرد، زیرا از اهمیّت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در واقع نصب این سازه ها به ظرافت بسیار بالایی نیاز داشته و در موقع نصب باید به نکات فراوانی توجه داشته باشید. به نوعی می توان گفت نصب این سازه ها کار هر کسی نیست و به دانش و تخصص در این زمینه نیاز دارد. در صورتی که این سازه ها به صورت غیر اصولی نصب شوند ممکن است مشکل ساز شوند. نصب این سازه ها با سرعت بالا و در پایین ترین زمان ممکن انجام می شود. در ادامه آشنایی با نحوه نصب اسپیس فریم و نحوه بستن اسپیس فریم نمایشگاهی بهتر است بدانید جهت متصل کردن سازه ها به یکدیگر از بست اسپیس استفاده شده که از قابلیت اتصال آسانی برخوردار می باشد.

غرفه های نمایشگاهی برای اینکه در برابر عواملی همچون وزش باد دچار واژگون شدن یا جابجایی نشوند به صورت یکپارچه و متّصل به یکدیگر ساخته می شوند. در ادامه آشنایی با مبحث اسپیس فریم چیست؟ لازم است بدانید که نصب این نوع سازه ها توسط افراد مجرب و کارآزموده و بر اساس نقشه صورت می گیرد. قبل از نصب این سازه بهتر است وزن سازه با دقت خاصی مشخص گردد. همچنین از دیگر نکات مهم جهت نصب سازه ها این است که پوشش های این نوع سازه متناسب با نیاز‌های مشتری انتخاب شود. جهت متصل کردن ستون های سازه بهتر از طناب‌ و یا سیم بکسل استفاده شود تا در برابر وزش های بادهای موسمی مقاوم باشد.

کاربردهای مختلف اسپیس فریم

بهتر است بدانید اسپیس فریم به دلیل داشتن مزایا و قابلیت های خاص کاربردهای بسیار زیادی دارد.  
ساخت و احداث پارکینگ: یکی از کاربردهای مهم این نوع سازه ها استفاده از آن ها جهت ساخت پارکینگ خودرو است. بهتر است بدانید یکی از مکان های دغدغه آمیز و بسیار مهم دارندگان وسایل نقلیه خصوصی و عمومی پارکینگ خودرو می باشد. با استفاده از این سازه ها با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان قادر خواهید بود مکان مناسبی به منظور نگهداری از خودروهای خود احداث نمایید. لازم به ذکر است که احداث پارکینگ های دائمی نیازمند صرف هزینه بسیار بالایی می باشد.

اسپیس فریم در سن و استیج: از دیگر کاربردهای این نوع سازه ها استفاده جهت ساخت سن و استیج است. با استفاده از این سازه های پرکاربرد به راحتی می توان جایگاه بسیار مناسبی را برای برپایی نمایش عمومی همچون تئاتر، جایگاه استقرار مجری و سخنران، برگزاری جشن ها و مراسم و … را احداث کرد. برای کف سن و استیج نیز می توان از این سازه ها استفاده نمود. لازم به ذکر است که احداث سن هم به صورت مسقف و هم به صورت باز قابل سفارش است.

ساخت سوله : بهتر است بدانید با استفاده از اسپیس فریم ها به راحتی می توان سوله هایی به شکل دائم و موقت نیز ساخت. استفاده از این نوع سازه ها نسبت به سوله های فلزی دارای قابلیت های بسیاری است. به گونه ای که ساخت این سازه ها کم هزینه تر و سریع تر می باشد.

ساخت طاق نصرت با اسپیس فریم: در ادامه مبحث اسپیس فریم چیست؟ بهتر است بدانید یکی از خصوصیات بارز این نوع سازه ها انعطاف پذیری و شکل پذیری آن ها است. با استفاده از این سازه ها به راحتی می توان طاق های نصرت زیبا و شکیلی را ساخت. بهتر است بدانید در مراسمات خصوصی و عمومی به منظور برگزاری جشن ها، همایش ها و مهمانی ها در موقع گذر از ورودی سالن و در بدو ورود میهمانان از طاق هایی به نام طاق نصرت استفاده می شود. این طاق ها را می توان به هر شکلی متناسب با فضای مورد نظر در آورد.

استفاده در خدمات تشریفات مجالس: از دیگر کاربردهای این نوع سازه ها می توان به استفاده آن ها جهت فضا سازی و آراستگی مجالس اشاره کرد. در واقع با استفاده از این سازه ها می توان فضا را به بهترین شکل طراحی کرده و به بهتر برگزار کردن مجالس نیز کمک شایانی کرد.
علاوه بر پنج کاربرد اسپیس فریم که در مطالب ذکر شده عنوان گردید از این سازه جهت ساخت قاب بنر نیز استفاده می شود. این نوع سازه ها را می توان در ابعاد اسپیس فریم مختلف ساخت زیرا از قابلیت برش خوردن برخوردار می باشد. در ادامه آشنایی با پاسخ سوال اسپیس فریم چیست؟ لازم است بدانید که بنر بهترین گزینه جهت تبلیغات به شمار می آید، از اینرو استفاده از این سازه ها بر روی مخاطبان بسیار تاثیر گذار بوده و از نظر اقتصادی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

مزایا و قابلیت های اسپیس فریم

برای آشنایی بیشتر با سوال اسپیس فریم چیست؟ بهتر است بدانید امروزه از اسپیس فریم ها به طور قابل توجهی استفاده می شود، چرا که از مزایا و قابلیت های بسیاری برخوردار هستند. امکان نصب و باز کردن سریع به منظور ساخت و احداث غرفه های نمایشگاهی یکی از مزیت های این نوع سازه است. از دیگر قابلیت های این سازه ها می توان به وزن متناسب و نسبتا سبک آن ها اشاره کرد. این سازه ها به راحتی قابل حمل و نقل بوده و بدون نیاز به جرثقیل، لیفتراک یا هر ماشینی دیگری می توان آن ها را جابجا نمود. در واقع استفاده از این سازه ها به نوعی باعث صرفه در هزینه ها می شود. همچنین این سازه ها بهترین گزینه جهت نورپردازی و غرفه آرایی محسوب می شوند، زیرا این سازه ها وزن کمی داشته و به سرعت نصب شده و از مقاومت بالایی نیز برخوردار هستند.

علاوه بر ویژگی ها و قابلیت های ذکر شده این نوع سازه ها را می توان در تمام نقاط کشور و در هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد. در واقع این سازه ها با همه شرایط آب و هوایی سازگاری بسیار بالایی دارند. از دیگر قابلیت ها و ویژگی های اسپیس فریم می توان به انعطاف پذیری بالای آن اشاره داشت. در واقع این سازه ها قدرت شکل دهی بالایی داشته و می توان آن ها را به هر شکلی درآورد. از دیگر مزیت های این نوع سازه ها می توان به استحکام بالا با خاصیت ایستایی آن ها اشاره کرد.

اسکرول به بالا

۰۹۱۲۶۹۵۹۰۲۱

همین الان مشاوره بگیر!