همه چیز درباره‌ی اجاره چادر نمایشگاهی

گاهی اوقات، در بعضی مکان‌ها، به دلیل محدود بودن و کم بودن جا، برای انبار کردن محیط از اسپیس فریم و چادر نمایشگاهی سر پوش استفاده می‌کنند. این چادر نمایشگاهی قابلیت حل مشکل انبارداری با به وجود آوردن انبارهای مطمئن برای یک مدت زمانی است که البته این کار بعد از مدتی بی‌فایده می‌شود.

اجاره چادر نمایشگاهی می‌تواند برای این کارها بسیار مفید بوده و قابل استفاده باشد. اسپیس فریم، سازه‌ای بسیار خوب است و برای محیط‌های باز از آن استفاده می‌شود. و شما می‌توانید با اجاره این موارد و اجاره چادر نمایشگاهی فضای باز خود را در برابر باران بپوشانید. شما می‌توانید با اجاره چادر مراسم و اجاره چادر بزرگ انتخاب خوبی را برای خود انجام دهید.

اجاره چادر نمایشگاهی

اجاره چادر نمایشگاهی

زمانی که شما از امکان اجاره چادر نمایشگاهی استفاده می‌کنید و از اسپیس سود می‌برید، دیگر نیازی به نگرانی از نظر سرعت درساخت فضای امن ومطلوب را ندارید. زمانی که شما می‌خواهید چادر بزرگ نمایشگاهی با سازه را اجاره کنید، باید به این موضوع توجه کنید که باید چادر ضد آب و چادر برزنتی خریداری کنید. زمانی که شما از چادر با سازه استفاده می‌کنید، چادر نمایشگاهی شما بعد از هر بار استفاده باید مورد بررسی قرار بگیرد که آسیب‌های مختلفی به این چادر و یا سازه چادری وارد نشده باشد.

شما در نمایشگاه خود می‌توانید از چادر نمایشگاهی خود، سود زیادی ببرید. شما می‌توانید با انتخاب و اجاره چادر نمایشگاهی مناسب و زیبا، فضایی که می‌خواهید بسازید را برای عموم زیبا و جذاب کنید که این کار باید توسط افراد با تجربه و با تخصص ویژه‌ای انجام شود.

اجاره چادر نمایشگاهی در انواع مختلفی صورت می‌گیرد و با توجه به شرایط و موارد مورد استفاده از سازه چادر نمایشگاهی، ترجیحا این چادرها باید ضد آب باشند.

در اینجا، چادرهای برزنتی نمایشگاهی را که ضد‌آب هستند به شما معرفی می‌کنیم تا برای اجاره چادر نمایشگاهی مشکلی نداشته باشید. انواع چادر برزنتی ضدآب نمایشگاهی در رنگ‌های سفید، طوسی، شیشه‌ای و ترکیبی وجود دارد.

انواع این چادرها عبارتند از:

 • چادر لمینت
 • چادر ترانزیتی
 • چادر دو رو کره ای
 • چادر کانتینری
 • چادر برزنتی
 • چادر خیمه ای
اجاره چادر نمایشگاهی

اجاره چادر نمایشگاهی

تاریخچه اجاره چادر نمایشگاهی

تعریف سازه‌های چادری و تاریخچه اجاره چادر

غشا، ورقه‌ای نازک از ماده‌ای است که در مقابل کشش مقاومت زیادی دارد و در مقابل فشار و خمش هیچ گونه مقاومتی ندارد. ما میتوانیم پارچه را به عنوان بهترین نمونه از غشا و سازه چادری نام ببریم. سازه چادر از دو بخش تشکیل می شود؛

 1. پارچه: پوسته کششی نازکی است که نیروی کششی را انتقال می‌دهد.
 2. عناصر فشاری: قوس‌ها و ستون‌ها که نیروی فشاری را انتقال می‌دهند. لبه ی چادر همیشه به لرزیدن در مقابل نیروهای باد و دیگر نیروها بسیار مقاوم بوده. به همین دلیل لبه های چادر را معمولا به صورت مقعر می سازند که همیشه در کشش خود بماند و هیچوقت پاره نشود.

تاریخچه سازه چادری و تاریخچه اجاره چادر

ولادیمر شوخوف، اولین کسی بود که اولین بنای واقعی معماری با این نوع سازه را ساخت. او همه محاسبات کاربردی تنش‌ها و تغییر شکل‌های حاصل از تنش‌ها را توسعه داد و پس از آن آنتونیوگائودی با معکوس کردن یک ساختار فشاری یک ساختار معلق کششی به دست‌ آورد و در کلیسای ساگرافمیلیا از آن سازه استفاده کرد. بعد از او، فرای اتو از سازه  ولادیمر شوخوف در سقف استادیوم المپیک مونیخ استفاده کرد. کشور ایران هم پیشینه بسیار خوبی درباره چادر و سازه‌های چادری دارد که اثرات آن امروزه هنوز هم در عشایر و کوچ نشینان دیده می‌شود.

طراحی سازه‌های چادری و تاریخچه اجاره چادر

طراحی یک ساختمان با سازه چادری با طراحی ساختمان های ساده، کاملا متفاوت است. در طراحی این نوع از سازه ها، ما نمی توانیم پلان بنا را بکشیم و سپس آن را اجرا کنیم. در این نوع سازه ها، در ابتدا باید یک طرح اولیه متناسب با عملکرد آن ارائه کنیم. در ادامه برای پیدا کردن یک شکل کلی از سازه، یک ماکت طراحی می کنیم و سپس سازه را تحلیل می کنیم و در نهایت تمامی جزئیات سازه را طراحی می کنیم. به فرایندی که منجر به طراحی پوشش چادری می شوداصطلاحا form finding اطلاق می شود. البته این کار امروزه، به وسیله نرم افزار های تخصصی طراحی سازه چادری انجام می شود.

فرم های سازه های کششی و تاریخچه اجاره چادر

اجاره چادر نمایشگاهی

اجاره چادر نمایشگاهی کرج اسپیس

برای انتقال نیروهای عمود بر سطح پارچه مانند بار باد به سمت بالا و بار برف به سمت پایین می بایست در سطح پارچه انحنا هایی عمود بر هم ایجاد کرد. در ریاضیات فضایی به سطوحی که در هر نقطه دو انحنای عمود بر هم داشته باشند سطوح آنتی کلاسیک گفته می شود. سطوح انتی کلاستیک انواع متفاوتی دارند که در ادامه به بررسی ۳ نوع از آنها که بیشتر در سازه های پارچه ای کاربرد دارد خواهیم پرداخت. به جرات می توان ادعا کرد تمامی سازه های پارچه ای ایجاد شده در جهان ترکیبی از این سه نوع رویه کلی تشکیل شده اند.

انواع چادر از نظر اسکلتی و فیزیکی

 • چادرهای بدون تیرک
 • چادرهای تک تیرک
 • چادرهای تک تیرک
 • چادرهای جفت تیرک و بیشتر
 • چادرهای اسکلت دار
 • چادرهای دوجداره
 • چادرهای سرویس بهداشتی

چادرهای بدون تیرک: این نوع چادرها از انواع مکانیکی هستند و فضای بسیار زیادی را برای استفاده به افراد می دهد.

چادرهای تک تیرک (تک پایه): این چادرها با استفاده از یک تیرک که در وسط آن‌ها قرار دارد برپا می‌شود و توسط طناب‌های کناری مهار می‌شود. این نوع چادر را اصطلاحا، خیمه‌ای می‌گویند. این نوع چادر داراری انواع بسیار مختلفی از نظر حجم و ارتفاع دارد.

چادرهای جفت تیرک و بیشتر: این چادرها انواع بسیاری از چادرهای گروهی را تشکیل داده که به نسبت بزرگی و کوچکی آن‌ها، ممکن است دو و یا چند تیرک داشته باشند. بعضی از این نوع چادرها به خیمه شباهت زیادی دارند و شامل یک تیرک اصلی در وسط و تیرک‌های فرعی در کناره‌ها می‌باشد. معمولا، برای برپایی سیرک، از این نوع چادرها استفاده می‌کنند.

مزایای اجاره چادر

اجاره چادر نمایشگاهی، دارای مزیت‌های بسیار زیادی است و همین مزایای زیاد، باعث شده است که در طول زمان، یکی از بهترین گزینه‌های انسان برای اسکان موقت باشد. حال این ویژگی‌ها که در اینجا به چند مورد از آن‌ها اشاره می کنیم شامل موارد زیر است:

 • چادر سبک، کم حجم و قابل انتقال است.
 • سریع و راحت برپا می شود.
 • به علت کم حجم بودن، آسان انبار می‌شود .
 • در مواقع اضطراری از انبارهای امدادی، به راحتی می توان چادر را تهییه کرد.
 • سرپناه موقت برای دیگران بوده و اقدامات بازسازی منطقه را برای افراد ایجاب می‌کند.
 • چشمگیر است و حضور سازمان‌های امدادرسان را نشان داده و به آسیب دیدگان آرامش می‌دهد.
 • تهییه و حمل آن به هر تعداد افراد مورد نیاز در محل حادثه، نسبتاً آسان است.
 • برخلاف سرپناه‌های موقت دیگر به محل سکونت دائمی تبدیل نمی‌شود.

نکاتی در رابطه با اجاره چادر

اجاره چادر نمایشگاهی معمولا مخصوص مجالس است. اسپیس فریم، یک نوع سازه کارآمدی است که در فضاهای باز مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما با اجاره اسپیس فریم می‌توانید سازه‌ی متناسب با موقعیت دلخواه خود را طراحی کرده و در آخر پیاده سازی کنید و پا پوشش چادر، می‌توانید یک فضای ایمنی را برای اطرافیان فراهم کنید. شما هم چنین می‌توانید با استفاده از اپیس و اجاره چادر نمایشگاهی، فضای باز را درمقابل باران و برف و … پوشش دهی کنید.

زمانی که شما چادر نمایشگاهی را اجاره می‌کنید و زمانی که از اسپیس استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به نگرانی درباره سرعت درساخت فضای امن ومطلوب مورد نظرتان نیست. اجاره چادر نمایشگاهی باید به صورتی باشد که کاملا ضد آب و برزنتی باشد. و همان گونه که در قبل تر عرض کردم، چادر نمایشگاهی بعد از هربار استفاده باید مورد بررسی دقیق کارشناسان قرار بگیرد.

اجاره چادر نمایشگاهی باید به گونه‌ای باشد که افراد را به خود جذب کند. زمانی شما می‌توانید از نمایشگاه خود سودی ببرید که چادر نمایشگاهی شما هم کیفیت داشته باشد از از نظر شکل و ظاهر زیبایی، کاملا فرد را به خود جذب کند.

با توجه به اینکه در کشورما، جشن‌ها مذهبی بسیاری وجود دارد، شما باید بدانید که اسپیس فریم و چادر نمایشگاهی شما برای محیط اطرافتان کاملا ایده آل است. زیرا مراسم‌های مذهبی که شما برگزار می‌کنید کاملا موقت است و به همین دلیل شما می‌توانید به صورت امن و خوب مراسم خود را برگزار کنید و امنیت لازم را برای افرادی که در مراسم شما حضور دارند را فراهم کنید.

گاهی اوقات، در بعضی مکان ها، به دلیل محدود بودن و کم بودن جا، برای انبار کردن محیط از اسپیس فریم و چادر نمایشگاهی سر پوش استفاده می‌کنند. این چادر نمایشگاهی قابلیت حل مشکل انبارداری با به وجود آوردن انبارهای مطمئن برای یک مدت زمانی است.

قیمت اجاره چادر نمایشگاهی

قیمت اجاره چادر نمایشگاهی، با توجه به شرکت‌ها و انواع چادرها متفاوت است. به عنوان مثال قیمت چادر نمایشگاهی، با توجه به نوع چادری که شما می‌خواهید می‌تواند متفاوت باشد. البته باید بگویم که قیمت چادر ترانزیتی نسبت به چادرهای دیگر، با توجه به کیفیتی که دارد، متفاوت است.

شما می‌توانید با اجاره چادر برزنت در کرج، چادرهای باکیفیتی خریداری کرده و از آن راضی باشید.

لطفا جهت اجاره چادر نمایشگاهی با شماره ۰۲۱ ۵۹ ۶۹ ۰۹۱۲ تماس بگیرید.

کرج بزرگراه بویین زهرا خیابان گاز
021 59 69 0912

کرج اسپیس از زیر مجموعه های رسمی اسپیس سازان می‌باشد. کرج اسپیس با تولید اسپیس فریم با برند اسپیس سازان در سال ۱۳۹۱ شروع به فعالیت نموده. کرج اسپیس با دارا بودن انبار در ملارد کرج آماده ارائه خدمات به مشتریان می‌باشد.

میانگین: 5 / 5. تعداد: 11

فهرست