کاربرد های اسپیس فریم

تفاوت اسپیس فریم با داربست نمایشگاهی

 

تفاوت اسپیس فریم با داربست نمایشگاهی چیست؟

 

در پاسخ به پرسش های فوق می توان گفت که اسپیس فریم به اشکال منظمی گفته می شود که برای ساخت غرفه و سازه های نمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد که گاهی اوقات و به اشتباه با نام دیگر داربست نمایشگاهی شناخته می شود، مزایای متعددی دارد که یکی از مهمترین آنها توانایی ساخت غرفه های منحصر به فرد و متمایز است. نحوه اتصال آن ها آسان است و به وسیله بست می توان شاهد مقاومت قابل قبولی در آنها بود. کاربرد های فراوان و جنس خوب اسپیس فریم ها یکی از عمده دلایل محبوبیت این اشکال انعطاف پذیر می باشد. در بیشتر موارد اسپیس فریم را داربست نمایشگاهی می نامند.

 

جنس اسپیس فریم و ابعاد آن

 

از اسپیس فریم ها در ساخت پارکینگ ها، گلخانه ها و صحنه های استیج و غرفه های نمایشگاهی می توان استفاده کرد چرا که جنس آنها از گالوانیزه، آلومینیوم و آهن است و برای افزایش مقاومت آنها از رنگ نیز استفاده شده است تا در شرایط مختلف جغرافیایی استحکام خود را حفظ کنند و طول عمر بالایی داشته باشند. در حال حاضر اسپیس فریم ها در دو نوع مختلف تولید و به بازار عرضه می شوند که در ساخت نوع اول از درصد آهن بیشتری استفاده شده است و به همین دلیل سنگین تر بوده و حمل آنها مشکل خواهد بود. نوع دوم اسپیس فریم ها با وجود قیمت بیشتری که خواهند داشت، سبک تر بوده و مقاومت بیشتری خواهند داشت چرا که در تولید آنها از درصد آلومینیوم بیشتری استفاده شده است. ابعاد این سازه های منعطف، بازه ای بین نیم متر تا سه متر خواهد بود که بهترین ابعاد برای سازه های مذکور می باشد. در ادامه به تفاوت اسپیس فریم با داربست نمایشگاهی اشاره خواهیم کرد و برتری هر کدام را نسبت به دیگری ذکر خواهیم کرد.

 

بزرگترین تفاوت اسپیس فریم با داربست نمایشگاهی این است که داربست های نمایشگاهی از طریق بست به یکدیگر متصل می شوند و لوله هایی تو خالی می باشند که ظاهر زیبا و شکیلی نیز نخواهند داشت. عدم وجود لعاب و رنگ مناسب احتمال زنگ زدگی آنها را افزایش می دهد. علاوه بر این برخی از داربست ها هزینه احداث کمتری دارند اما در تمام شرایط قابل استفاده نمی باشند و در فضاهای سرپوشیده نمایشگاهی قابل احداث نخواهند بود. اسپیس فریم ها نصب آسان تری دارند و نیازمند زمان کمتری برای احداث خواهند بود در حالی که در اکثر مواقع نصب داربست های نمایشگاهی نیازمند زمان بیشتری خواهد بود. اسپیس فریم ها برای نصب نیاز به فردی متخصص دارند در حالی که داربست ها به آسانی قابل نصب هستند. برخی داربست های نمایشگاهی شامل اسپیس های مختلفی نظیر منحنی، کروی و صاف می باشند که تعداد رکاب و شکل آنها در قیمت و اجاره بهای آنها تاثیرگذار خواهد بود. در توضیح رکاب می توان اینگونه عنوان کرد که رکاب شامل بخش های مربع شکلی است که در بین ستون اسپیس ساخته خواهد شد و باعث مقاومت می شود. داربست های نمایشگاهی دارای دو نوع کم رکاب و پر رکاب می باشد که نوع دوم استقامت بیشتری را خواهد داشت. در نهایت باید گفت که اسپیس فریم ها بهترین انتخاب خواهند بود چرا که از نظر ظاهر، هزینه و… مناسب تر می باشند و در حال حاضر طرفداران بیشتری دارند.

8 در مورد “تفاوت اسپیس فریم با داربست نمایشگاهی”

  1. سلام وقت بخیر لطفا از قسمت ارتباط با ما با شماره های موجود اقدام به خرید کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید